Karapınar Kampüsü

Karapınar Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulan bulgur fabrikasının mevcut alanı 120 bin metrekare olup, proje alanı 62 bin, kapalı alanı ise 24 bin metrekaredir.

36 bin ton buğday stoklama kapasitesine sahip fabrikanın buğday işleme kapasitesi 120 ton/gün olup bunun karşılığında elde edilecek bulgur ise yaklaşık 90 ton/gündür.

Her çeşit bulgurun üretilebildiği tesiste sahip olunan teknoloji ve otomasyon sistemiyle Pangev A.Ş. Karapınar Bulgur Fabrikası; Türkiye’nin dolayısıyla dünyanın en modern tesisi olma özelliğine sahiptir.

Buğday alımdan başlayarak, nihai ürüne çevrilmesine kadar geçen süreçte üretimin kontrol ve gözetimi tam otomasyon sistemleri ile yapılmaktadır. Tad, aroma ve renk yönünden yüksek ve standart kalitede bir üretim aşaması yürütülmektedir. Gıdada en önemli unsurlardan biri olan hijyen ve sanitasyon en üst düzeyde sağlanmaktadır.

Makine ve ekipmanın son teknoloji olmasından kaynaklı verimlilik, bakım ve onarım giderlerinin azlığı, kullanılan ekipmanlar ile akışkan yatak kömür sistemi enerji giderlerinin daha düşük olmasını sağlamaktadır.